USG węzłów chłonnych Warszawa

USG tarczycy WarszawaUSg jamy brzusznej Warszawa

Ultrasonografia jest jedną z najskuteczniejszych metod diagnostyki. Znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny – i nic dziwnego, wszak jest to metoda nie tylko wyjątkowo skuteczna i szybka, ale również nieinwazyjna, bezbolesna i zazwyczaj nie wymagająca od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań przed badaniem.

Dobre badanie USG Doppler

Dzięki dobremu badaniu USG (na dobrym aparacie i przez doświadczonego lekarza) pacjent może podjąć szybko właściwe leczenie.

Na jakość i wiarygodność badania USG składa się kilka czynników. Dwa podstawowe to:

1) doświadczenie i wiedza  lekarza wykonującego badanie - Nasi lekarze dysponują  dużym doświadczeniem w interpretowaniu badań popartym specjalizacją oraz wieloma certyfikatami.

2) dokładność i jakość aparatu USG na którym wykonujemy badanie

W naszym gabinecie pracujemy na sprawdzonym i cenionym aparacie ESAOTE MyLab50 XVision. W  aparatach tej klasy nie dość, że jest bardzo dokładne obrazowanie, lepszy komfort pracy dla lekarza,  to także doposażono je w bardzo nowoczesne oprogramowanie, o którym kilka lat temu  radiolodzy mogli tylko pomarzyć.

Często spotkać się można z opinią, że pacjent miał wykonane badanie USG, lekarz nic nie wykrył, następnie, za jakiś czas, w innej placówce, podczas takiego samego badania USG  lekarz wskazał zmiany chorobowe. W większości przypadków wynika to z togo, iż w wielu przychodniach używa się aparatów bardzo starych - mało precyzyjnych, a różnica w obrazowaniu współczesnych aparatów jest kolosalna.

Wiedza i duże doświadczenie naszych Lekarzy w połączeniu z zaawansowanym technologicznie sprzętem ultrasonograficznym dają możliwość precyzyjnego i obiektywnego wykonania badania, od którego zależy cały proces leczenia oraz dalsze rokowanie.